Národná liga s terajším názvom Niké Superliga vznikla iniciatívou Slovenského zväzu malého futbalu  ešte v roku 2018, kedy sa rozhodlo o spustení premiérovej sezóny 2018/19. Hlavným cieľom projektu národnej ligy je väčšie zviditeľnenie malého futbalu na Slovensku. Projekt by mal priniesť množstvo kvalitných zápasov, derby stretnutí, čo môže prilákať divákov a v neposlednom rade bolo SZMF zaviesť živé vysielanie zápasov. Niké Superliga prináša prvú dlhodobú súťaž s pokrytím celého Slovenska na najvyššej úrovni. Keďže v nej účinkujú najlepší hráči jednotlivých miest, ťaží z toho aj realizačný tím SR v malom futbale, ktorý tak má väčší priestor na sledovanie talentov a možných adeptov do národného tímu, a to zo všetkých miest. Vedenie Slovenského zväzu malého futbalu verí, že celonárodná súťaž zvýši záujem o malý futbal, či už medzi mládežou, tak aj medzi dospelými.

Premiérovej sezóny 2018/19 a druhej sezóny 2019/20 sa zúčastnilo zakaždým 8 mestských výberov, ktoré boli prerozdelené do dvoch divízií Východ (Prešov, Košice, Zvolen a Nitra) a Západ (Bratislava, Trnava, Piešťany a Trenčín). Národnej ligy sa môžu zúčastniť len výbery miest, v ktorých funguje liga v malom futbale. V prípade, ak je v meste viac súťaží, tak do výberu mesta môžu byť povolaní hráči všetkých líg v malom futbale v danom meste. Víťazom premiérovej sezóny 2019 sa stali hráči Košíc, ktorí porazili v strhujúcom finále Prešovčanov 3:2 po penaltách, keď rozhodujúcu penaltu premenil Pavol Gere. V druhejsezóne sa Košičanom podarilo titul obhájiť, keď opäť vo východniarskom finále proti Prešovu zvíťazili 6:3 a stali sa tak po druhý krát majstrom národnej ligy. V tretej sezóne sa z výhry tešil výber Nitry, ktorý zdolal v domácom finále Prešov v pomere 4:1.

V sezóne 2021/22 sa do súťaže pridali 2 nové tímy - Martin a Banská Bystrica a počet účastníkov sa tak zvýšil z pôvodných 8 na 10. Z prvého titulu v súťaži sa v tejto sezóne radovala Trnava, ktorá zvíťazila v domácom finále nad Martinom v pomere 2:1.

Do sezóny 2022/23 pribudli ďalšie dva tímy a počet tímov sa tak zvýšil z 10 na 12. Nové tímy, ktoré sa pridali sú Galaktik Košice a Humenné.

Víťaz sezóny 2018/19 - Košice


Víťaz sezóny 2019/20- Košice 


Víťaz sezóny 2020/21 - Nitra

Víťaz sezóny 2021/22 - Trnava