|
Stanislav Chudík

Na východe na úvod repríza finále

Niké Superliga

Po tom čo sa v stredu odohrali zápasy Niké Superligy skupiny západ, príde na rad počas soboty aj východná skupina. V Košiciach si domáci zmerajú sily s rivalom z Prešova

Košice aj Prešov sú v rámci Niké Superligy najúspešnejšie tímy. Prešov v oboch doposiaľ odohraných ročníkoch obsadili druhé miesto. Košice sú už dvojnásobnými majstrami národnej ligy v malom futbale. Oba tímy sa stretli v sezóne 2019/2020 dvakrát. Prvý duel bol v 2.kole základnej skupiny. Do vedenia išli v úvode zápasu Prešovčania zásluhou Mikluša už v 3.minúte. To bol však jediný gólový moment úvodného dejstva. Druhý polčas bol gólovo bohatší. Náskok Prešova navýšil Rudolf Beliš a o päť minút na rozdiel troch gólov zvyšoval Hricov. O minútu sa však Košičanom zásluhou Gereho podarilo znížiť. To však Prešovčanov vôbec nepribrzdilo, keď sa do konca zápasu presadili ešte dvakrát zásluhou Jakubčina a skóre uzatváral Juraj Kuhajdík. Zápas základnej skupiny tak priniesol víťazstvo Prešovčanov. 


Druhý vzájomný duel bol v rámci finále posledného ročníka. Zápas, ktorý bol plný veľkých mien ako napríklad bývalý futbalový reprezentant Stanislav Šesták na strane Prešova, alebo futsalový reprezentant Drahovský, priniesol pred fantastickou kulisou nádherné vyvrcholenie posledného ročníka. Zápas o zlato vyšiel lepšie domácim Košiciam. Prvý polčas priniesol tri góly a všetky skončilo v sieti Prešova. Postupne sa presadili dvakrát Serbin a jeden gól pridal Rick. V druhom polčase už na rozdiel štyroch gólov zvyšoval Pavol Gere. O tri minúty sa podarilo Prešovu znížiť zásluhou Mikluša. Štvorgólové vedenie však prinavrátil Košiciam Drahovský. V poslednej desaťminútovke sa Prešovčania pokúsili na Košice zatlačiť a zvrátiť, nepriaznivo sa vyvíjajúce finále. Odmenou im boli dva presné zásahy a zníženie na rozdiel dvoch gólov. Za Prešov sa presadili Horváth a Šesták. Košičania si však už zlato nenechali vziať, keď šesť minút pred koncom spečatil osud finále svojim druhým presným zásahom reprezentant Pavol Gere. Košice sa tak radovali v druhom ročníku Niké Superligy z druhého titulu majstra Niké Superligy. 


Košice a Prešov sa proti sebe zatiaľ stretli štyrikrát. Zápasová bilancia je vyrovnaná 2:2. Zápasy v základnej skupine vždy ovládli Prešovčania, naopak tie finálové vždy Košičania. Už v sobotu o 17:00 sa dozvieme, kto túto štatistiku nakloní na svoju stranu.  

Zostrih finále sezóny 2019/20


Zápas si môžete opäť pozrieť LIVE

Zápas úvodného hracieho dňa Niké Superligy skupiny východ medzi Košicami a Prešovom si budete môcť pozrieť LIVE na facebookovom profile Slovenského zväzu malého futbalu.

 

 


submenu

Tabuľka

Slovensko (SLO) 1. liga
# Tím Z Skóre Body
1. TRN Trnava 1 5:3 3
2. BRA Bratislava 1 3:2 3
3. TRE Trenčín 1 2:3 0
4. PIE Piešťany 1 3:5 0

štatistiky

Slovensko (SLO) 1. liga
1. TRN Marco Kollár 2 Gólov
2. TRE Patrik Sedláček 1 Gólov
3. BRA Michal Javnický 1 Gólov
4. TRE Peter Havier 1 Gólov
5. PIE Filip Korec 1 Gólov
6. PIE Daniel Pyšný 1 Gólov
7. BRA Marek Blažej 1 Gólov