|
Stanislav Chudík

Piate kolo skupiny Západ môže rozhodnúť o postupujúcich

SLO

V utorok je na programe 5. kolo Niké Superligy v skupine Západ. V prvom zápase sa stretne Trnava s Trenčínom. V druhom zápase predposledného kola základnej časti sa proti sebe postavia tímy Bratislavy a Piešťan. Duely sa odohrajú v Bratislave na ihrisku Mladej Gardy.

Tabuľka skupiny Západ hovorí jasnou rečou. Piate kolo môžu rozlúsknuť postupovú otázku. Na prvom mieste sa nachádza výber Trnavy, ktorý kráča súťažou zatiaľ bez zaváhania, keď doposiaľ Trnavčania zvládli víťazne všetky štyri zápasy. Druhá je Bratislava, ktorá má sedem bodov. Na treťom mieste je Trenčín so štyrmi bodmi a posledná priečka patrí Piešťanom, ktoré doposiaľ nezískali ani jeden bod. 

Trnava v prípade víťazstva s istotou prvenstva

Trnava sa v piatom kole stretne s Trenčínom. Prvý vzájomný duel priniesol tesný a vyrovnaný zápas. Trnavčania išli do vedenia vďaka Juhásovi v 10. minúte zápasu. Už o štyri minúty však vyrovnal Suchánek na 1:1. Tesne pred polčasovou prestávkou prinavrátil Trnave vedenie druhým gólom v zápase opäť Juhás. Druhý polčas Trnava pozorne bránila. Trenčín sa snažil vyrovnať a mal na to aj zopár dobrých príležitostí, ale obrana Trnavy na čele s brankárom Orichelom už neinkasovala a samom závere poistila svoje víťazstvo gólom Antola na 3:1.


Trenčín potrebuje v odvete proti Trnave nutne zvíťaziť, ak sa chce udržať v hre o priamy postup. Trnava ťahá dlhú sériu bez prehry a určite sa bude snažiť zabezpečiť si prvé miesto v skupine čo najskôr. Favoritom v zápase bude Trnava, Trenčín však už neraz dokázal, že favoritov dokáže potrápiť. To, ako zápas dopadne sa dozvieme už v utorok večer. Výkop zápasu je o 19:45.

Zápasy LIVE

Oba zápasy piateho kola Niké Superligy skupiny Západ si budete môcť pozrieť aj prostredníctvom živého vysielania.  


submenu

Tabuľka

Slovensko (SLO) 1. liga
# Tím Z Skóre Body
1. BRA Bratislava 3 11:7 9
2. TRN Trnava 3 17:11 4
3. TRE Trenčín 3 8:6 4
4. SEN Senec 3 9:21 0

štatistiky

Slovensko (SLO) 1. liga
1. BRA František Lády 4 Gólov
2. TRN Adam Bombicz 4 Gólov
3. SEN Patrik Sabo 4 Gólov
4. TRN Matúš Klenkovič 4 Gólov
5. BRA Emil Haladej 3 Gólov
6. TRN Dušan Krcho 3 Gólov
7. SEN Erik Nagy 2 Gólov