|
Stanislav Chudík

Vo finále spoznáme nového majstra Niké Superligy

SLO

Už v piatok spoznáme nového majstra v Niké Superlige v malom futbale. Úradujúcim majstrom sú Košice, tie však tento rok istotne titul neobhája, keďže sa neprebojovali ani medzi štyri najlepšie celky súťaže.

Finálový večer Niké Superligy sa odohrá už v piatok 25.júna v Nitre. Ešte predtým než spoznáme majstra, zabojujú o bronz vo veľkom derby Trnava a Bratislava. Následne sa v boji o zlato stretne domáca Nitra a Prešov, ktorý je vo finále tretíkrát za sebou.

V boji o bronz tradičné derby

V súboji neúspešných semifinalistov sa stretnú Trnava a Bratislava. Bratislava v semifinále nestačila na súpera z Nitry, ktorému podľahla 2:0. Trnava v boji o finále tesne nestačila na výber Prešova, keď prehrala tesne 2:1. Bratislava sa v trojročnej histórii súťaže predstaví po tretíkrát v boji o bronz. V prvej sezóne sa hráči z hlavného mesta radovali z medailí za tretie miesto. Vlani podľahli Piešťanom. Trnava sa v boji o cenný kov predstaví po prvýkrát.


V tejto sezóne sa celky Trnavy a Bratislavy stretli dvakrát a zápasová bilancia je vyrovnaná. V prvom dueli sa radovali hráči Bratislavy, keď po dobrom taktickom výkone zdolali Trnavu 3:1. V druhom dueli v rámci tejto sezóny sa už radovala Trnava, pre ktorú to bolo prvé víťazstvo nad súperom z Bratislavy. V piatom kolo základnej časti Trnava zvíťazila 4:2.

Zápas o bronz sľubuje kvalitný malý futbal a napínavý súboj o bronzové medaily. Oba tímy sa veľmi dobre poznajú. To, či si po druhýkrát zavesia na krk bronzové medaily hráči z hlavného mesta alebo sa bude z cenného kovu po prvýkrát v histórii radovať Trnava, sa dozvieme v piatok. Výkop zápasu je o 18:30.


Prelomí Prešov finálovú smolu?

V súboji o najcennejší kov sa stretnú dva celky z východnej skupiny súťaže. Pre Nitru je to premiérová účasť v boji o medaily a hneď zabojuje o najcennejší kov. Prešov sa v boji o zlato predstavil v oboch doposiaľ odohratých ročníkoch a v oboch prípadoch ťahal proti Košiciam za kratší koniec. Nitra v ceste do finále vyradila Bratislavu, Prešov naopak prešiel cez Trnavu.


Nitra a Prešov odohrali v tejto sezóne proti sebe dva vzájomné duely v rámci základnej skupiny. Nitra prešla základnou časťou bez zaváhania. V základnej časti dvakrát zdolala hráčov Prešova. V prvom vzájomnom zápase sa zrodil výsledok 4:2. V tom druhom to bolo o čosi tesnejšie, keď Nitrania vyhrali 3:2. Nitra ťahá sériu siedmych víťazných zápasov za sebou. Prešov prehral v tejto sezóne práve iba s Nitrou.

Už teraz je jasné, že spoznáme nového majstra v Niké Superlige. To, či svoju premiérovú účasť vo finále využije Nitra na zisk prvenstva, alebo Prešov prelomí finálovú smolu, sa dozvieme v piatok. Finálový duel má výkop o 20:00.


Finále konečne aj s divákmi

Minulý rok bola na finálovom večeri Niké Superligy fantastická atmosféra. Pevne veríme, že rovnajú zažijeme aj tento rok v Nitre. V tejto sezóne sa po prvýkrát môžu zápasov zúčastniť aj fanúšikovia. To, za akých podmienok sa duelov môžete zúčastniť sa dozviete TU.


Finálový večer LIVE

Pre tých, ktorí sa finálových zápasov Niké Superligy nebudú môcť zúčastniť priamo v Nitre, si Slovenský zväz malého futbalu opäť pripravil živé vysielanie, ktoré budú môcť diváci sledovať prostredníctvom streamu na Facebookovom profile Slovenského zväzu malého futbalu.


submenu

Tabuľka

Slovensko (SLO) 1. liga
# Tím Z Skóre Body
1. TRE Trenčín 4 14:7 10
2. TRN Trnava 4 14:3 9
3. NIT Nitra 4 7:11 6
4. BRA Bratislava 4 8:11 4
5. PIE Piešťany 4 4:15 0

štatistiky

Slovensko (SLO) 1. liga
1. BRA Šimon Chalány 6 Gólov
2. TRN Adam Bombicz 4 Gólov
3. TRE Martin Ďuráči 3 Gólov
4. TRN Dušan Dzíbela 2 Gólov
5. TRN Pavol Orolín 2 Gólov
6. NIT Matúš Paukner 2 Gólov
7. TRE Viktor Klemens 2 Gólov