Manažér Nitry U23 Matúš Šturdík: Finále nás poriadne preverilo

Tím Nitry dokráčal po druhýkrát k titulu v SZMF Superlige U23. Súťažou prešli bez prehry, keď v základnej skupine vyhrali štyri zápasy a dva remizovali a v následnom play-off zvládli semifinálový aj finálový zápas vyhrať v riadnom hracom čase. Po úspešnej sezóne sme sa rozprávali s manažérom Nitry Matúšom Šturdíkom.

Titul do 23 rokov berie Nitra

Vo štvrtok sa v Banskej Bystrici odohrali záverečné zápasy SZMF Superligy U23. Na programe boli semifinálové zápasy a taktiež zápasy o medaily.

Rozhovory pred semifinále SZMF Superligy U23

Už zajtra vyvrcholí ďalší ročník SZMF Superligy U23. V semifinále sa stretne Bratislava s Košicami a Humenné s Nitrou. Hneď potom budú nasledovať aj zápasy o medaily. Pred dôležitými zápasmi sme vyspovedali manažérov výberov.

Vo štvrtok spoznáme majstra SZMF Superligy U23

Už vo štvrtok nám vyvrcholí sezóna SZMF Superligy U23. Na programe sú semifinálové zápasy a následne zápasy o medaily. Zápasy sa odohrajú vo štvrtok večer v Banskej Bystrici na Mestskom mládežníckom štadióne.

Bratislava majstrom, z bronzu sa teší Nitra

Vo štvrtok vyvrcholil ročník Niké Superligy 2023/2024. Na bratislavských Pasienkoch sme boli svedkami zápasu o bronz medzi Nitrou a Trenčínom a taktiež finálového zápasu medzi Bratislavou a Prešovom.

Rozhovory pred finálovými zápasmi sezóny

Už vo štvrtok spoznáme v Bratislave najlepšie tímy Niké Superligy v sezóne 2023/2024. Pred zápasom o tretie miesto a finálovým duelom sme vyspovedali tímových manažérov. V zápase o bronz sa stretne Nitra a Trenčín. Vo finále o titul zabojujú Bratislava a Prešov.

Tabuľka

Slovensko (SLO) 1. liga
# Tím Z Skóre Body
1. BRA Bratislava 6 29:21 15
2. TRE Trenčín 6 19:14 8
3. SEN Senec 6 25:38 6
4. TRN Trnava 6 27:27 5

štatistiky

Slovensko (SLO) 1. liga
1. SEN Patrik Sabo 9 Gólov
2. TRN Dušan Krcho 7 Gólov
3. BRA Matej Dolník 6 Gólov
4. TRN Adam Bombicz 4 Gólov
5. BRA František Lády 4 Gólov
6. TRN Matúš Klenkovič 4 Gólov
7. SEN Lukáš Čambal 4 Gólov